Реклама

(ВИДЕО) Голем број на граѓани казнети поради непочитување по однос на мерката за носење лична заштита на лице

policija maski

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  722 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Mожеби ќе ве интересира: