Реклама

Критична е состојбата на легендарниот голман Рушту

Здравствената состојба на 46 годишниот поранешен турски голман Реџбер Рушту се влошила, јавија утрово турските медиуми. Тој пред неколку дена бил позитивен на коронавирусот и веднаш бил пренесен во болница.

„Сите сме шокирани од тоа колку брзо се развиваат сипмтомите на коронавирусот“, изјави неговата сопруга, која е во шок откако е обвинета дека таа го заразила сопругот.

Agria

Реџбер Рушту играше во многу екипи, меѓу кои го носеше и дресот на Фенербахче и Бешикташ, а за репрезентацијата на Турција бранеше во период од 1994 до 2012 година.