Реклама

Велешани физички се пресметувале

tepacka2

Денес околу 15:25 часот во СВР Велес било пријавено дека на улица „Коле Димов“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Во тепачката од една страна учестиувале А.Ѓ. на 33 и П.Ѓ. на 58 години, двајцата од Велес, а од другата нивните сограѓани Е.К. на 34 и С.К. на 53 години.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Од СВР Велес соопштија дека по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира: