Реклама

Лишен од слобода дилер кој бил баран со централна потерница

policija lisici

Денеска (05.08.2022) во 10.00 часот на улица „Иљо војвода“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Г.(50) од Скопје.

Zito baner

За него била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Agria

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира: