вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

(ФОТО ВЕСТ) Сообраќајна незгода во Велес, автомобил влета во дворот на училиштето Коле Неделковски

Soobrakajka UZUS

Сообраќајна несреќа се случила ноќеска кај средното стручно училиште Коле Неделковски во Велес. Во моментов нема информации која е причината за несреќата, ниту дали има повредени лица.

soobrakajka uzus iskrsena ograda

Како што се гледа на фотографиите автомобилот со велешки регистарски таблици излетал од патот и искршил дел од заштитната ограда на училиштето.

Agria

Детални информации очекуваме во текот на денот, при што навремено ќе ја информираме јавноста.

Moжеби ќе ве интересира: