Реклама

Уапсени двајца охриѓани кај Башино село, кај нив била пронајдена прашкаста материја

Полициски службеници од Мобилната единица за безбедност на патниот сообраќај – Петровец, лишија од слобода двајца охриѓани кај кого била пронајдена прашкаста материја.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

„На 27.01.2023 во 19.00 часот на автопатот Велес – Скопје, во близина на Башино Село, велешко, полициски службеници од Мобилната единица за безбедност на патниот сообраќај – Петровец, ги лишија од слобода Н.Д.(39) и А.Д.(43), двајцата од Охрид, затоа што при преглед кај А.Д. била пронајдена прашкаста материја.“, информираа од МВР.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира: