Реклама

Приведен крадец од Велес, одземеното вратено на сопственикот

policija lisici

На 08.02.2023 во 15.45 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.С.(30) од Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Zito baner

Тој се сомничи дека од деловен објект на ул.„Партизански одреди“ во Велес одзел повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: