Четворица велешани заразени со коронавирус

Четворица велешани заразени со коронавирус се регистрирани во последните 24 часа, соопшти градоначалникот на Велес Аце Коцевски, по утринскиот состанок на Кризниот штаб. Батали.нет дознава дека еден од заразените е медицинско лице вработено во ГОБ 8 Септември во Скопје. Со новозаразените, од почетокот на епидемијата до денеска регистрирани се 149 инфицирани велешани. Од нив 110 … Продолжи со читање Четворица велешани заразени со коронавирус