АМСМ информира за состојбата на државните патишта

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози, извести АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, … Продолжи со читање АМСМ информира за состојбата на државните патишта