Временска прогноза

Облачно со повремени врнежи од дожд

Veles oblacno oktomvri 2023

Во најголемиот дел од земјата ќе преовладува облачно и врнежливо време. Во текот на денот со повремени врнежи од дожд на пониските места, а на планинитe од снег.Содржината продолжува под рекламата Минималната температура ќе се движи во интервал од 2 до 6, а максималната од 6 до 12 степени. Содржината …

Прочитај повеќе

Променливо облачно со сончеви периоди

Veles Noemvri 2023

Времето денеска изутрина ќе биде облачно со услови за магла во одделни котлини. Преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови.Содржината продолжува под рекламата Утринските температури ќе бидат над нулата, од 2 до 8 степени, а максималните …

Прочитај повеќе

Времето денеска променливо облачно со појава на дожд

Veles 30 Noemvri 2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 11 степени. Содржината продолжува под рекламата Попладне од запад облачноста ќе се зголемува и преку ноќта во крајните западни делови ќе има услови за појава …

Прочитај повеќе

Променливо облачно, наутро со магла, преку ден со сонце

Veles 29 Noemvri 2023

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.Содржината продолжува под рекламата Минималната температура ќе се движи во интервал од -5 до 2°C, а максималната од 5 до 12°C.Содржината продолжува под рекламата Во Велес променливо облачно, претпладне со појава на …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Dozd

Најниската минимална температура утрово била измерена во Берово од -7 степени, -5 степени се измерени на Попова Шапка, -4 во Крива Паланка, Битола, -3 во Прилеп, -2 Лазарополе, Крушево, Струмица, -1 во Тетово, Маврови Анови, Виница, 0 степени во Скопје – Зајчев Рид, Скопје – Петровец, Охрид, Гевгелија, Кавадарци, 1 …

Прочитај повеќе

Променливо облачно, со појава на магла

Veles Juli 2023 oblacno

Променливо облачно, по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 11 до 16 степени.Содржината продолжува под …

Прочитај повеќе

Променливо облачно, во одделни котлини појава на магла

Veles oblacno noemvri 2023

Во најголемиот дел од земјата ќе преовладува променливо облачно време,во претпладневните часови со слаб локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Содржината продолжува под рекламата Утринската температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а дневната од 8 …

Прочитај повеќе

Променливо облачно со повремен дожд

Veles Noemvri 2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност. Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во југоисточните делови ќе има …

Прочитај повеќе

Времето денес сончево со локална облачност

Veles Noemvri 2023

По студеното утро, во текот на денот нè очекува сончево и потопло време со мала локална облачност, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.Содржината продолжува под рекламата Минималните температури во земјава денеска ќе се движат во интервал од -5 до 3 …

Прочитај повеќе

Променливо облачно со сончеви периоди, од попладне продор на влажен бран

Veles Noemvri 2023

Променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне под влијание на нов влажен и студен бран ќе има врнежи од дожд, пообилни во ноќните часови кога на планините ќе преминат во снег.Текстот продолжува под рекламата Минималната температура ќе се движи во интервал од …

Прочитај повеќе