Временска прогноза

Променливо облачно со повремени сончеви периоди

Veles fevruari 2023

Утрово е со слаб локален снег претежно на североистокот од земјата, а преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.Содржината продолжува под рекламата Утринските температури се движат од минус 2 до 4 степни, додека …

Прочитај повеќе

Сончево со мала облачност, попладне локални врнежи

veles 7 noemvri

Времето во четвртокот во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет.Содржината продолжува под рекламата Утринската температура се …

Прочитај повеќе

Претежно ведро со студено утро, преку ден малку потопло

Veles od dron NOemvri 2022

Во Македонија во средата ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Содржината продолжува под рекламата По доста ниските температура утрово кои се движат од минус 9 степени на повисоките планински предели до 0 степени на југот, максималните дневни ќе се …

Прочитај повеќе

Претежно сончево со студено утро

Veles dekemvri malo movce

Сончево со мала, во североисточните делови со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Содржината продолжува под рекламата Во Велес сончево со мала облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Содржината продолжува под рекламата Минималната температура …

Прочитај повеќе

Променливо облачно и студено со слаб до умерен ветер

Veles Magla dekemvri

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, попладне со делумно намалена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до -2, а максималната ќе достигне од 1 до 9 степени.Содржината продолжува под рекламата Во Велес променливо облачно со слаб …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, на места со провејување на слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната ќе достигне од 0 до 7 степени. Можеби ќе ве интересира: …

Прочитај повеќе

Времето денеска, облачно и студено со врнежи од дожд и снег

Veles Januar 2023

Времето денеска ќе биде претежно облачно и студено. Ќе има повремени локални врнежи од дожд и снег во пониските и снег на повисоките места и на планините, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата наутро ќе …

Прочитај повеќе

Облачно и студено со врнежи од дожд и снег

Veles dozd Oktomvri 2021

Облачно и студено време ќе преовладува денеска во државата. Синоптичарите најавуваат врнежи од снег, а на пониските места врнежи од дожд и снег. Пообилни врнежите ќе бидат во јужните и источните делови.Текстот продолжува под рекламата На планините висината на снежната покривка ќе се зголеми, а нова ќе се формира и …

Прочитај повеќе

Времето денеска, претежно облачно

Veles dozd dekemvri 2022

Времето денеска ќе биде претежно облачно и ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Попладне, во западните и југозападните делови од земјата ќе има врнежи од дожд, a nа планините и на повисоките места се очекуваат врнежи од снег, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).Текстот продолжува под рекламата Претежно облачно …

Прочитај повеќе

На Попова Шапка 90 сантиметри снег, снежно и во Лазарополе и Крушево

sneg vo makedonija 14 oktomvri

Деведесет сантиметри снег се измерени утрово на Попова Шапка. Снег од 21 сантиметар падна во Маврови Анови, 19 во Лазарополе, 11 Крушево, и 2 во Претор. Според најавите на УХМР и денес се очекува снежни врнежи на планините и на некои повисоки места. Максималната температура ќе биде во интервал од …

Прочитај повеќе