Временска прогноза

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно

Veles Juni 2023

Претпладне во Велес ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, додека попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.Содржината продолжува под рекламата Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и појава на град.Содржината продолжува под …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Veles April 2023

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени, велат …

Прочитај повеќе

Временска ппрогноза

veles so tabla

Претпладне променливо облачно, попладне во северозападниот дел ќе има појава на пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 27 степени. Можеби ќе ве интересира: Намален бројот на склучени, но и на разведени бракови

Прочитај повеќе

Временска прогноза

veles soncev den centar

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места во форма на невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град.Содржината продолжува под рекламата Утре слично време, претпладне сончево со умерена облачност, …

Прочитај повеќе

Какво време не очекува?

Veles dron Ivan

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и изолирана појава на град, информираат од …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Veles juni 2022

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град. Само на југоистокот ќе се задржи постабилно со изолирана …

Прочитај повеќе

Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Veles April 2023

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град.Содржината продолжува под рекламата Во Велес …

Прочитај повеќе

Променливо облачно со услови за краткотрајно невреме во попладневните часови

Veles dozd Oktomvri 2021

Услови за нестабилно време и за краткотрајно невреме, особено во попладневните часови, УХМР најавува и за утре, но и за деновите од викендот. Максималните температури ќе се искачат од 17 до 26 степени.Содржината продолжува под рекламата Во Велес претпладне времето ќе биде облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и …

Прочитај повеќе

Продолжува нестабилното време

Veles dozd

Времето претпладне со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и изолирана појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

veles soncev den centar

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне се очекува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град.Содржината продолжува под рекламата Минималната температура ќе биде во …

Прочитај повеќе