Временска прогноза

Временска прогноза

Veles dozd

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално врнежите ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени. Можеби ќе …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

veles 7 noemvri

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има врнежи од дожд кои ќе продолжат и ќе се прошират преку ноќта, а локално ќе бидат поројни, проследени со појава на грмежи. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Vremenska promenlivo oblacno

Денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло време. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 15 до 22 степена. Од утре кон крајот на денот и во текот на работната седмица, под …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Veles, gradski park kaj ezerceto

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на слаб локален дожд претежно во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени. Можеби ќе ве интересира: Фирмите …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Veles, gradski park kaj ezerceto

Времето ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степена. Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време. До среда ќе се задржи …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер, а долж Повардарието и во источните делови на Македонија засилен ветер од северозападен правец.Содржината продолжува под рекламата Минималната температура ќе се спушти до минус 1, а дневната ќе се искачи до 20 степени. Можеби ќе ве интересира: …

Прочитај повеќе

Сончево време со температура до 17 степени

Veles dekemvri malo movce

Времето денеска претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне сончево со мала локална облачност, прогнозира УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од минус 5 до 17 степени.Содржината продолжува под рекламата Во Велес претпладне со мала до умерена облачност, попладне сончево. …

Прочитај повеќе

Наутро постудено, а преку денот претежно сончево и потопло

Veles dekemvri malo movce

По студеното утро, во текот на денот нè очекува претежно сончево и потопло време, со слаб ветер од југозападен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Минималната температура во земјава ќе се спушти и до -8 Целзиусови степени, а највисоката ќе достигне 15 степени.Содржината продолжува под рекламата Слично време нè …

Прочитај повеќе

Временска прогноза

Veles, gradski park kaj ezerceto

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 2, а максималната ќе достигне од 8 до 14 степени. До крајот на работнава седмица и за време на …

Прочитај повеќе

Сончево со мала до умерена облачност и северен ветер

Veles fevruari 2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а на североистокот од земјата значително облачно. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен, ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 12 степени.Содржината продолжува под рекламата Во Велес ќе биде сончево со мала до …

Прочитај повеќе