недела, 25 октомври, 2020
Реклама

Кај велешко „Мало мовче“ полицијата уапси група од четворица осомничени крадци

Policija patrola naslovna

Велешката полиција тројца кавадарчани и еден велешанц, откако во нивното возило пронајде украдени предмети. Апсењето се случи вчера околу 18:30 часот во близина на Мало мовче.

„На 13.08.2020 околу 18.30 часот на ул.„Петре Прличков“ во Велес полициски службеници ги лишиле од слобода С.С.(48), В.М.(48) и И.П.(37) од Кавадарци и Ѓ.М.(31) од Велес затоа што при контрола на автомобил „мерцедес“ со кавадаречки регистарски ознаки пронашле предмети кои потекнуваат од кривични дела „кражби“. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Можеби ќе ве интересира: