Кај велешко „Мало мовче“ полицијата уапси група од четворица осомничени крадци

Велешката полиција тројца кавадарчани и еден велешанц, откако во нивното возило пронајде украдени предмети. Апсењето се случи вчера околу 18:30 часот во близина на Мало мовче. „На 13.08.2020 околу 18.30 часот на ул.„Петре Прличков“ во Велес полициски службеници ги лишиле од слобода С.С.(48), В.М.(48) и И.П.(37) од Кавадарци и Ѓ.М.(31) од Велес затоа што при … Продолжи со читање Кај велешко „Мало мовче“ полицијата уапси група од четворица осомничени крадци