вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

ФИЛИПЧЕ: СЕДУМТЕМИНА ТЕСТИРАНИ ДЕНЕСКА НЕМААТ КОРОНАВИРУС

Резултатите на седумтемина пациенти кои претпладнево се тестираа се негативни на корона вирус, објави предмалку министерот за здравство Венко Филипче на својата фејсбук страница.

„Денеска се тестираа пациенти од Куманово, Тетово, Кичево, Охрид, две трудници од Дебар и еден пациент од Кочани, чиј брис пристигна преку Центарој за јавно здравје Штип. Пациентот од Кочани, е негативен, но заради типичните симптоми на вирусот, истиот се повторува, по што ќе информираме за резултатот“, вели министерот Филипче.

Agria