вторник, 22 септември, 2020
Реклама

ВИДЕО: Политичар мислел дека ја исклучил камерата, па ја викнал секретарката во својата канцеларија: “Жешката акција” ја гледале колегите на “Zoom”

Службеник во Филипинската влада останал без работа откако бил фатен како има секс со својата секретарка за време на он-лајн конференција.

Советот во селото во провинцијата Кавите се собрал за да одржи состанок преку “Zoom”, кога се случило нешто неочекувано.

На екранот се појавил шефот Хесис Естил, кој во тој момент имал секс со својата секретарка, пренесува “RT”.

Медиумите на Филипините пренеле дека Естил е познат како некој што и не е баш вешт со технологија, па веројатно не ни сфатил дека камерата му е вклучена.

Така неколку членови на Советот го виделе шефот во акција со секретарката.

Еден од сведоците ја снимил ситуацијата, па видеото набрзо станало вирално ширум Филипините.

На снимката се гледа дека Естил се обидува да ја исклучи камерата пред да се посвети на својата секретарка.

Откако се проширило видеото, било издадено соопштение во кое се наведува дека Естил ќе биде отстранет од работното место.

Извор: libertas.mk

Можеби ќе ве интересира:

Реклами