Петмина починаа, но и денеска двојно повеќе оздравени од заразени

Петмина пациенти починаа од ковид-19 во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Битката со болеста ја загубија 53-годишен пациент од Тетово, прилепчанец на 57-годишна возраст и тројца пациенти на 60-годишна возраст од Гостивар, Струга и Битола. Втор ден по ред регистрирани се речиси двојно повеќе оздравени од заразени граѓани. Во последното деноноќие има нови … Продолжи со читање Петмина починаа, но и денеска двојно повеќе оздравени од заразени