четврток, 22 октомври, 2020
Реклама

Велешанец пријавил дека сопругата му исчезнала

Veles.BG

Полицијата трага по 24-годишна велешанка, за која нејзиниот сопруг вчера пријавил дека исчезнала.

„На 27.09.2020 во 13.20 часот во Полициската станица Велес, Ф.Р.(43) пријавил дека неговата сопруга С.М.(24) се оддалечила од домот“, соопшти Верољуб Додевски.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на жената.

Можеби ќе ве интересира: