недела, 25 октомври, 2020
Реклама

(ФОТО) Полугола полицајка во униформа си ги покажа градите на социјалните мрежи, МВР го истражува случајот

Вработена во Министерството за внатрешни работи се сликала полугола во полициска униформа и таквата фотографија ја објавила на социјалните мрежи, а Одделот за внатрешна контрола поведе дисциплинска постапка против неа, јавува порталот А1Он. Иако заматени, на фотографијата се гледаат ознаките на полицијата, откопчана кошула и краватата меѓу градите.

За вакво однесување, во минатото биле казнети повеќе вработени, бидејќи внатрешната контрола посочуваше дека е прекршен етичкиот кодекс на однесување кој мора да го почитуваат сите вработени.

Целиот текст прочитајте го тука.

Можеби ќе ве интересира: