Тројца пациенти од велешката болница во тешка состојба префрлени на Инфективна во Скопје

Двајца пациенти од велешката болница, со влошена здравствена состојба поради ковид-19, денеска се пренесени на Инфективната клиника во Скопје. Се работи за 55-годишен маж од Велес и жена од Свети Николе на 49-годишна возраст. Уште еден пациент со потешки симптоми на вирусот синоќа е префрлен во ковид центарот на скопската клиника. Во моментов, на инфективното … Продолжи со читање Тројца пациенти од велешката болница во тешка состојба префрлени на Инфективна во Скопје