Михајлов: Во недела ќе потврдиме дека сме екипа за респект!

Репрезентативната пауза е зад нас, а пред нас се новите возбудувања од Првата македонска фудбалска лига. На ред е деветтото коло, во кое велешки Борец на свој терен ја пречекува Македонија Ѓ.П. Натпреварот (недела, 14:30 часот) е и едно од двете дербија на колото, бидејќи се среќаваат две екипи од првата четворка на табелата, но … Продолжи со читање Михајлов: Во недела ќе потврдиме дека сме екипа за респект!