недела, 25 октомври, 2020
Реклама

Денеска сончево и ветровито

Времето денеска ќе биде сончево, со мала, до умерена облачност, поголема во западните делови каде што ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 22 степени.

За утре се очекува сончево време, со мала, до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, до умерен ветер од северен правец, поизразен долж повардарието. Дневната температура ќе се движи во интервал од 11 до 20 степени.

Прогноза за вторник, среда и четврток:

Можеби ќе ве интересира: