недела, 25 октомври, 2020
Реклама

Велешанецот Тоше Ончев го засили Работнички

Tose Oncev

Велешанецот Тоше Ончев, по заминувањето од грчкиот тим Фаикас Корфу, се врати во македонската Суперлига.

Откако резултатите беа слаби, а и пандемијата со коронавирусот направи сериозни финансиски проблеми на клубот, соработката помеѓу Ончев и Фаикас Корфу заврши.

Левиот бек потпиша со тимот на Работнички и повторно ќе соработува со стратегот Стојан Петрушевски, со кој соработуваа во Вардар Јуниор.

Ончев, кој беше дел и од првиот тим на Вардар и забележа настапи во СЕХА, има интернационално искуство во француските Вернуј и Вернон.

Можеби ќе ве интересира: