Велешанец на 63-годишна возраст почина од ковид-19 ноќва во велешката болница

Продолжува црниот биланс од ковид-19 во Велес. 63-годишен велешанец почина ноќеска на полноќ во велешката болница, како последица од коронавирусот. Лекарите не успеале да го спасат, бидејќи велешанецот во болница бил донесен во тешка состојба, само шест часа пред да почине. „Пациентот на 63-годишна возраст е регистриран како позитивен на коронавирус на 21 октовмри, но … Продолжи со читање Велешанец на 63-годишна возраст почина од ковид-19 ноќва во велешката болница