сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Милан ја заврши финансиската година со огромен дефицит

ac-milan-players

Италијанскиот фудбалски гигант Милан на состанокот на акционери, кој се оджа онлајн, објави дека ја завршил последната финансиска година со загуба од 195 милиони евра.

Покрај тоа, клубот го назначи својот легендарен стопер Франко Барези за почесен потпретседател.

Agria

Клубот добро влезе во новата сезона, се наоѓа на врвот во Серија А по пет кола без ниту еден пораз.

Можеби ќе ве интересира: