Македонија до 21 година со победа ги заврши евро-квалификациите

Репрезентацијата на Македонија до 21 година иако беше ослабена денес успеа да слави победа против Црна Гора со 2:1. Стрелци на головите беа Марко Ѓорѓиевски во 13-та и на Бојан Миовски од пенал во 78-та минута, додека Црногорците го ублажија поразот преку Никола Крстовиќ, најдобриот фудбалер и капитен на Црна Гора кој погоди на пет … Продолжи со читање Македонија до 21 година со победа ги заврши евро-квалификациите