И денес висок број на заразени од коронавирус во Велес и државата

Повторно високи бројки на заразени во Велес. денес се регистрирани нови 42 позитивни случаи на ковид 19, со што бројката на активни случаи е754. Бројката на оздравени според Институтот за јавно здравје е 52. За жал има двајца починати. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 1198 нови случаи на ковид-19 … Продолжи со читање И денес висок број на заразени од коронавирус во Велес и државата