Тројца велешани починаа од ковид-19, двајца во велешката болница и еден во „Жан Митрев“ клиника

Тројца велешани се најновите жртви на коронавирусот денеска. Од нив, двајца починаа на инфективното одделение бво велешката болница, а еден пациент почина на клиниката „Жан Митрев“ во Скопје. Утрово почина 88-годишен маж и 71-годишна жена, кои имале позитивни тестови на ковид-19. На клиниката „Жан Митрев“ во Скопје почина 62-годишна велешанка, која таму се лекувала од … Продолжи со читање Тројца велешани починаа од ковид-19, двајца во велешката болница и еден во „Жан Митрев“ клиника