(ВИДЕО+ФОТО) Шкендија го победи Борец, на поразот „кумуваа“ судиите!

Борец незаслужено и најмногу поради спорните одлуки на судијата Гоцевски, денеска ги загуби бодовите во Велес, откако беше поразен од Шкендија со 0:2. Велешани се чини дека се оштетени во три ситуации, кои директно одлучија за конечниот исход на мечот. Овие тврдења се поткрепени со фотографии и видеа од спорните ситуации, па малкумина можат да … Продолжи со читање (ВИДЕО+ФОТО) Шкендија го победи Борец, на поразот „кумуваа“ судиите!