Реклама

Кавадарчанец заразен со коронавирус

bbc_avstralija_glavna

Сопруг на лекарка од Кавадарци е позитивен на текстот за коронавирус, откако се тестирал во приватна болница, и тестот потврдил дека тој има КОВИД-19, потврди за дневниот весник Слободен печат директорот на Центарот за јавно здравје Кавадарци, Ристе Јовановски.

Zito baner

Сега резултатите се испратени во Институтот за јавно здравје на верификација. Како што додава Јовановски, лекарката исто така синоќа во 12 часот на полноќ била тестирана за коронавирус и резултатите ќе бидат познати денеска.

Agria

Лекарката работела во ЈЗУ Општа Болница Кавадарци.