Реклама

Нови шест заразени попладнево, тројца се од Кавадарци, бројката се искачи на 76

Нови шест пациенти заразени со корона вирус се откриени попладнево. Од нив тројца се од Кавадарци, двајца сопружници и уште едно лице, кое нема никаква поврзаност со нив, објави министерот за здравство Венко Филипче на фејсбук.

Zito baner

Со ова, вкупната бројка на заболени се искачи на 76.

Agria

Досега се регистрирани заболени од Скопје, Дебар, Гостивар, Охрид, Штип и Кавадарци.