МВР продолжува со санционирање по однос на мерката за носење лична заштита на лице

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.01.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 395 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19. Во текот на изминатото деноноќие (12/13.01.2021) на територијата … Продолжи со читање МВР продолжува со санционирање по однос на мерката за носење лична заштита на лице