понеделник, 1 март, 2021
Реклама

ГРК Борец го доби противникот во Купот на Македонија

Rk Borec Rinija

Денес во просториите на РФМ беа извлечени паровите од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција. Eкипата на Борец доби незгоден противник во екипата на Пролет од Скопје.

Еве ги извлечените парови од Купот на Македонија:

Kegi Mobi

РК Пролет 62 – ГРК Борец

РК Партизан 2016 Спорт – Голден Арт КЛ 7

РК Преспа 2015 – РК Струга

РК Еурофарм Пелистер 2 – Јехона

РК Металург РА – РК Радовиш

МРК Куманово – РК Металург

РК Астраион Хендбол – РК Македонија ЃП

РК Кичево 2020 – РК Бутел Скопје

РК Прилеп – РК Аеродром

РК Вардар 1961 – РК Текстилец

РК Младост 1977 – РК Скопје 2020

РК Риниа М – РК Работнички

РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар Неготино

РК Шампион – ГРК Тиквеш

РК Делчево Вардар – ГРК Охрид

РК Јуниор К.В – РК Драчево

Термини на одигрување на натрпреварите се 24 и 25 февруари. Победниците од натпреварите ќе формираат четири групи по четири екипи.

Mожеби ќе ве интересира: