Пристигнаа Спутник вакцините, за рускиот амбасадор во земјава тие се светски бестселер

Помалку вакцини, но спакувани во поголема кутија од претходните кои пристигнаа. На скопскиот аеродром поладнево слетаа 3000 дози Спутник Ве, руската вакцина против ковид-19, која земјава ја нарача. Со редовен лет на авион на Ер Србија, преку Де Ха Ел новиот контингент вакцини, наменет за граѓаните на Македонија, го пречекаа лично министерот за здравство Венко … Продолжи со читање Пристигнаа Спутник вакцините, за рускиот амбасадор во земјава тие се светски бестселер