Реклама

„Here I stand“: Погледнете како звучи песната што ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Македонскиот претставник на овогодинешната „Евровизија“, Васил Гарванлиев, сподели видео од песната со која ќе настапи во Ротердам, Холандија.

После една откажана Евровизија, Гарванлиев повторно беше избран да нè претставува на популарниот музички натпревар.

Agria

Видеозаписот на евровизиската песна „Here I stand“беше претставен во Дневник 1 на МТВ.

Песната „Here I stand“ е авторско дело на Васил Гарванлиев, а продукцијата и аранжманот се на Борче Кузмановски и Давор Јордановски.

Можеби ќе ве интересира: