СВР Велес поднесе кривична пријава за 32-годишна велешанка под сомнение дека украла пари од нејзиниот дедо

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против В.Д.(32), поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем, објави макфакс. На 26.10.2020 во 16:57 часот, според информациите на МВР, со намера да прибави противправна имотна корист, В.Д. ги зела кредитните картички од нејзиниот дедо и од банкомат подигнала … Продолжи со читање СВР Велес поднесе кривична пријава за 32-годишна велешанка под сомнение дека украла пари од нејзиниот дедо