понеделник, 12 април, 2021
Реклама

Одбојкарите на Борец загубија од фаворитот Џио Струмица

OK Borec - Vardar

Фаворитот оствари победи во натпреварот коишто беше загревање за полуфиналето во разигрувањето во Првата лига. Џио Струмица загуби сет во Велес и потоа го совлада ГОК Борец со 3:1. 

Домаќините одлично го започнаа мечот и го добија првиот сет со резултат 25:23. И вториот сет имаше резултатска неизвесност, но квалитетот на гостите беше пресуден и тие го добија сетот со 18:25.

Kegi Mobi

Третиот сет во потполност им припадна на гостите од Струмица, резулатот беше 17:25. Во четвртиот сет тренерот Жабев им даде шанса на останатите играчи од клупата, а тие се покажаа во добро светло, но сетот го доби Џио Струмица со 20:25.

Можеби ќе ве интересира: