понеделник, 12 април, 2021
Реклама

Борец Баскет ја пречекува екипата на Струмица

Borec Basket Feniks

Денес со почеток од 16 часот кошаркарите на Борец Баскет ќе го одиграат заостанатиот натпревар од 13 коло против Струмица.

Овој натпревар ќе покаже дали Борец Баскет ќе ги одржи шансите за влез во плеј офот на Втората лига. Ривалот за четвртата позиција екипата на Баскет Кам има заостанати два натпревари.

Kegi Mobi

Натпреварот Борец Баскет – Струмица ќе може да го проследите во живо на фејсбук страната на Батали.

Можеби ќе ве интересира: