Реклама

Нови 12 заразени во последното деноноќие

Нови 12 заразени од коронавирус во Македонија се регистрирани во последните 24 часа. Од нив седум се од Скопје и пет од Куманово.

Zito baner

Со тоа, вкупната бројка на заболени во земјава се искачи на 148.

Agria

Оваа бројка е помала од вчерашната, кога беа регистрирани 22 заразени.