Реклама

Велешката полицијата повторно ловеше шетачи во полициски час

Policiski cas 27.03.2020

Двајца велешани се уапсени ноќеска, бидејќи не го почитувале полицискиот час и се движеле во време кога тој е на сила.

Zito baner

Непочитување на полицискиот час имаше и во Кавадарци и Неготино. Во Кавадарци се уапсени тројца, а во Неготино двајца непочитувачи на полицискиот час.

Agria

Против сите нив СВР Велес ќе поднесе соодветни пријави.

„На 26/27.03.2020 година за време на полицискиот час поради непочитување на истиот од  слобода се лишени две лица во Велес, три во Кавадарци и две во Неготино. Против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од велешката полиција.