Реклама

Нема нови заразени велешани, 18 случаи со коронавирус во последните 24 часа

Во последното деноноќие се регистрирани 18 нови случаи на заразени со коронавирус. Меѓу нив нема велешани. Со ова, бројката на заразени во Македонија изнесува 219 лица.

Zito baner

Преглед по градови на новозаразени во последните 24 часа:

Agria

Скопје (11), Прилеп (4), Куманово (2), Тетово (1).

Министерот за здравство Венко Филипче закажа нова прес конференција во 14:30 часот.