Реклама

Временска прогноза

veles

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а по должината на Повардарието повремено засилен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.

Agria

Следува период на стабилно време. До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа бргу ќе се покачуваат.

Можеби ќе ве интересира: