Реклама

(ВИДЕО) Македонски младински репрезентативец ново засилување за Борец

Големо засилување за тимот на Борец пред претстојната прволигашка сезона. Во Велес пристигнува македонскиот младински репрезентативец и досегашен играч на тимот на Железничар Панчево, Георгије Јанкулов.

Десниот бек, кој е во потесна конкуренција за сите македонски младински селекции во изминатиот период, беше и на списокот на селекторот Благоја Милевски за последниот У21 камп во Скопје, во Велес доаѓа како екстра У21 опција која во домашниот шампионат знае да биде незгодна за екипите.

Agria

Јанкулов инаку е дете на Црвена Звезда и во минатото настапуваше со успех за младинската школа на гигантот од Белград.

За каков играч станува збор погледнете го видеото:

Можеби ќе ве интересира: