понеделник, 29 ноември, 2021
Реклама

24 нови случаи на ковид-19, нема новозаразени во Велес

Veles od kaj mene JULI 2021

Во ковид статистиката на Министерство за здравство во последните 24 часа не e регистриран нов случај на коронавирусот, нема ниту оздравен пациент . Бројот на активни случаи во градот е четири.

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.133 тестирања, а регистрирани се 24 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 6, Тетово – 5, Куманово – 3, Прилеп и Кичево – по 2, Битола, Охрид, Струмица, Кочани, Радовиш и Дебар – по 1.

Agria

Регистрирани сe шест оздравени пациенти, не се регистрирани починати пациенти.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.078 бројката на оздравени пациенти е 150.276, на починати е 5.489, а бројот на активни случаи изнесува 310.

Можеби ќе ве интересира: