Реми со Беласица во пријателски натпревар за Борец

И на последниот подготвителен натпревар пред новата сезона на Првата лига, фудбалерите на Борец не победија. Во пријателски натпревар во Струмица тие одиграа 1:1 со второлигашот Беласица. Во подготвителниот период Борец загуби од Брегалница, Ренова и од второлигашот Воска, додека ремизираше со Младост од Нови Сад, и Беласица. Првиот противник на Борец, екипата на Работнички, … Продолжи со читање Реми со Беласица во пријателски натпревар за Борец