понеделник, 20 септември, 2021
Реклама

72 нови случаи на ковид-19, нема новозаразени во Велес

Veles kovid kombe

Во ковид статистиката на Министерство за здравство во последните 24 часа во Велес не е регистриран нов случај на коронавирусот. Нема регистрирано ниту оздравени пациенти. Бројот на активни случаи на ковид-19 во градот е пет.

Во последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 20, Куманово – 14, Тетово – 10, Гостивар – 9, Битола – 7, Струмица – 5, Охрид – 3, Кавадарци, Струга, Кичево и Берово – по 1.

Agria

Регистрирани сe девет оздравени пациенти, не се пријавени починати лица.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.452 бројката на оздравени пациенти е 150.371, на починати е 5.493, а бројот на активни случаи изнесува 588.

Можеби ќе ве интересира: