Реклама

(ВИДЕО) По пауза од 10 години на 59 години Холифилд се врати во рингот

Evander Holifild

Поранешниот светски боксерски шампион, Ивандер Холифилд се врати во рингот на 59 години, но не се прослави. Доживеа тежок пораз од поранешниот ММА борец, Витор Белфорт (44). Холифилд заврши на подот уште во првата минута. По тоа не успеа да се опорави.

Белфорт продолжи со доминацијата, продолжија жестоките удари, па судијата мораше да ја прекине борбата уште во првата рунда.

Agria

Ова за Холифилд е 11 пораз во кариерата, а ова е неговата прва борба по пауза од 10 години.

Ова се деталите од боксерскиот меч: