сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Висока победа на фудбалерките на Борец на гостувањето во Битола

По долго одлагање конечно започна и Првата женска фудбалска лига. Фудбалерките на Борец во првото коло гостуваа во Битола кај екипата на Топ Гол, и од таму се вратија со цел плен.

Содржината продолжува под рекламата

Со вискоки 0:6 ja поразија домашната екипа, а головите ги постигнаа Шемсовиќ, Максимовиќ, Босилкова, Трипчевска, Батиниќ и Адебиси.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Веќе во среде ќе се одигра второто коло од Првата женска фудбалска лига а во Велес ќе гостува актуелниот шампион екипата на Каменица Саса.

Можеби ќе ве интересира: