понеделник, 29 ноември, 2021
Реклама

Во велешкиот ковид центар на кислородна поддршка се 24 пациенти, вкупно се хоспитализирани 57

Infektivno Oktomvri 2021

Во моментов во болницата во Велес вкупно се хоспитализирани 57 пациенти или двајца помалку од вчера, од кои 44 пациент се потврдени позитивни, петпациенти се сомнителни на вирусот и осум пациенти се со негативен тест но се задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 24 пациенти.

На инфективното одделение се хоспитализирани 27 пациенти, во Модуларната болница 22 и на интерното одделение се лекуваат осум пациенти со ковид-19.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во последните 24 часа од велешкиот ковид центар испишани се двајца пациенти со по еден негативен тест.

Можеби ќе ве интересира: