понеделник, 17 јануари, 2022
Реклама

Временска прогноза

Veles Noemvri dozd

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни. До крајот на денот на планините над 1500 м.н.в врнежите ќе преминат во снег. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег, кои на места ќе бидат пообилни и поројни. Поради продор на студена воздушна маса, во текот на ноќта врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места , а снег ќе провејува и на некои пониски места во западните и северните делови.

Agria

Можеби ќе ве интересира: